Viacerí požadujú audit americkej Federal Reserve (FED)


Tvrdenie americkej centrálnej banky (Federal Reserve) z jej stránky je v ostrom kontraste so žiadosťami niektorých senátorov o audit v tejto súkromnej organizácii.
Nie je to prvýkrát, kedy tvrdenie oficiálnej inštitúcie je buď zavádzaním verejnosti alebo priamo lžou. Na stránkach Federal Reserve sa tvrdí:

„FD nevlastní nikto a nie je súkromnou inštitúciou zameranou na zisk. Je to nezávislá organizácia v rámci vlády, ktorá slúži verejným záujmom a má tiež súkromné aspekty.
FD nefunguje za účelom profitu a vlastníctvo určitého množstva akcií je podľa zákona  podmienkou členstva v Systéme. Akcie nemôžu byť predané, obchodované alebo vymenené ako poistka za pôžičku a dividendy sú podľa zákona 6% ročne.  Príjem FD je odvodený  primárne z úrokov amerických vládnych dlhopisov. Rada guvernérov, banky FD a samotná FD ako celok podlieha na niekoľkých stupňoch auditu a kontrole.“
http://www.federalreserve.gov/generalinfo/faq/faqfrs.htm

Tak to je už miklošovina. Ako je teda možné, že mnohí požadujú kontrolu FED, keďže sú presvedčení, že FED kríze nielenže nezabránil, ale ju priamo spôsobil. Ak FED nikto nevlastní, kto teda poberá dividendy?

Jedným zo senátorov, ktorý žiadal audit  FEDu  je Ron Paul. Ďalší  (viď video nižšie) je DeMint, ktorý vystúpil v kongrese so žiadosťou kontroly tejto inštitúcie. Snažia sa pretlačiť tzv. Federal Reserve Transparency Act, ktorý by umožnil aktívnu kontrolu FEdu a zabezpečil by tým ochranu spotrebiteľov a americkej verejnosti. Podotýkam, že tu nejde už len o americkú, ale svetovú verejnosť, pretože dolár je stále medzinárodnou rezervnou menou, čiže ak ktorákoľvek krajina chce obchodovať, musí si nakúpiť doláre, ktoré súkromná inštitúcia veselo tlačí ďalej. Geniálne jednoduchý spôsob, ako sa celý svet skladá na americký blahobyt a americké vojenské avantúry.

Senátor Jim DeMint (republikán, Južná Karolína) okrem iného o FED-e hovorí, že FED, ktorý kontroluje tok peňazí v  krajine nikdy od svojho vzniku v r. 1913 nebol transparentnou organizáciou. Od svojho založenia stratil dolár viac ako 95% svojej hodnoty. (kúpnej sily)


FED naďalej tlačí počas súčasnej krízy bilióny dolárov. Verejnosť chce vedieť kam peniaze idú, koľko sa minie...  Dovolenie FEdu  fungovať v takmer úplnej tajnosti vedie k zneužívaniu, inflácii a zhoršenej  kvalite života každého Američana. (väčšina však tento návrh č. 1367, ktorý má umožniť audit FED-u  zablokovala)...

V televízii sa senátor  DeMint vyjadril, že FED tlačí ďalšie peniaze, ako opatrenie proti kríze. Napriek tomu, že získal v senáte 236 členov, návrh zákona neprešiel. Namiesto oklieštenia FEDu, dostal viac právomoci  - organizácia, ktorá sa nikomu nezodpovedá a ktorá má najväčší vplyv na ekonomiku Spojených štátov a dolár vo svete.

Podčiarknuté a zhrnuté – tým, o ktorých sa nehovorí, sa podarilo v globálnom merítku vytvoriť to, čo robili v malom počas celej svojej histórie – vydierať národy sveta, zadlžovať ich a žiť na ich úkor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zásluha Federálnej rezervnej banky na katastrofálnom poklese hodnoty dolára